Krótko o historii gry w karty blackjacka czyli oczko

Gry w karty Blackjack czyli oczko to gra, która powstała z modyfikacji innych gier karcianych, dlatego też trudno jest określić konkretną datę jej powstania. Przez wieki, dzisiejszą postać gry blackjack tworzyły pokolenia graczy. Jedno, co jest wiadome na pewno,

to, to, że prototypem gry blackjack były gry karciane, w które grywali francuzi w XIX wieku. W tamtejszych kasynach, popularna grą karcianą była „gra, w 21”, którą można uznać za pierwszą wersję gry, blackjack.
Dzisiejszy wygląd i charakter gry nadali blackjackowi amerykanie, do których gra dotarła wraz w emigrantami z europy.
To właśnie amerykanie nadali grze nazwę Blackjack, która pochodziła od pierwszego układu kart, jaki mógł trafić się graczom. Był tu układ składający się z karty Walet Pik i As Pik. Taki układ, był marzeniem każdego gracza, niestety można było za niego zgarnąć sporą sumę tylko za pierwszym rozdaniem kart.
Przez wiele lat, blackjack stanowił doskonałą pożywkę dla kasyn na całym świecie. W początkowej wersji gry, graczom nie wolno było ani rozdzielać kart, ani też podwajać stawek. Procentowa przewaga kasyna w grze była na tyle wysoka, że graczom po prostu nie opłacało się grać w blackjacka. W historii gry pojawił się, więc moment, w którym gracze zaczęli bojkotować grę. Kasyna musiały w końcu ustąpić i zmienić zasady gry.
W 1963 bestseller Edwarda o. Thorpa, który opisywał najlepsze strategie gry w blackjack, sprawił, że gra nagle stała się prawdziwym hitem salonów gry. Gracze na powrót masowo zainteresowali się grą, wypróbowując teorie, Thorpa. Sprawdz oczko jak i inne gry w karty, zarejestruj się w kasyno i graj bez depozytu.