Jak myśli but?

„Głupi jak but” przechodzi do lamusa dzięki nowej technologii od Adidasa. Zastanawiałem się jak te nowe korki Leo Messiego działają. A czy Wy chcecie się tego dowiedzieć?

Całkiem niedawno świat obiegła informacja (którą my także przekazaliśmy) o nowych, inteligentnych butach Leo Messiego. Zastanawiałem się wtedy jakie parametry potrafi mierzyć ten elektroniczny gadżet, który jest wszczepiony w podeszwę buta argentyńskiego piłkarza. Otrzymaliśmy ostatnio informację prasową, która po części to wyjaśnia – szczegóły znajdziecie poniżej.

Adizero f50 z wbudowanym systemem miCoach mają nie być zwykłymi korkami do gry w piłkę. Dzięki zagłębieniu w jednym z elementów podeszwy, w którym kryje się „mózg” (sensor prędkości miCoach), ciżemki te stają się interesującym połączeniem sprzętu sportowego i portalu społecznościowego. Jak zapowiadają przedstawiciele jednego z największych koncernów odzieży sportowej na świecie, zaraz po tym jak buty trafią do sprzedaży, ich nabywcy będą mogli przekazywać światu za pomocą Facebooka, Twittera i czegokolwiek dusza zapragnie wiele informacji dotyczących swojej piłkarskiej aktywności. Będą mogli je przekazywać i porównywać z resztą użytkowników, wśród których oprócz znajomych mogą się znaleźć profesjonalni piłkarze, np. Lionel Messi.

Rzeczony sensor pozwalać ma na zmierzenie kluczowych wskaźników wydajności, takich jak: szybkość, średnia prędkość (mierzona co sekundę), szybkość maksymalna (mierzona co pięć sekund), ilość przebytych sprintów, dystans, odległość pokonana przy maksymalnym wysiłku, liczba i szybkość stawianych kroków. Wbudowana pamięć wewnętrzna urządzenia ma być w stanie zarejestrować wyniki pomiarów podczas gry lub treningu, nawet do siedmiu godzin użytkowania. Zgromadzone dane, za pomocą bezprzewodowego połączenia, mogą zostać przekazane na dowolny tablet oraz komputer PC lub MAC.

Stąd już prosta droga na społecznościowe salony i nie tylko. Adidas ma w planach uruchomienie specjalnej platformy, na której będzie można udostępniać swoje wyniki (www.miCoach.com). Ma być ona powiązana z grą internetową video miCoach, której szczegóły poznamy zapewne na początku 2012 roku.

Buty mają być dostępne w sklepach sportowych już od grudnia 2011 roku. Jeśli chodzi o dalsze konkretne liczby, to niestety nie jest znana przewidywana cena takiego „cuda”… Musimy zadowolić się informacją o wadze, która zapowiadana jest na 165 gram.