Gospodarze – Remis – Goście (1×2)

Gospodarze – Remis – Goście (1×2)

Jest to klasyczny zakład stosowany u wszystkich bukmacherów, naziemnych i internetowych.

Oznaczenia:

Gospodarze – oznacza typ na zwycięstwo gospodarzy
Remis – oznacza remis
Goście – oznacza wygraną gości

Podwójna szansa

Raczej nie wymaga specjalnie długiego objaśniania :). Kursy na tego typu zakłady są niższe, ponieważ mamy większą szansę na wygraną. Przy opcji pierwszej, obstawiamy że Liverpool wygra lub zremisuje. Nasz zakład przegra tylko wtedy, kiedy goście wygrają mecz.
Połowa meczu

W tego rodzaju zakładach, typujemy kto wygra pierwszą połowę meczu.
Połowa czasu/Pełny czas

W tego typu zakładach, typujemy zarówno wynik pierwszej, jak i drugiej połowy meczu

Oznaczenia:

Everton/Everton – typujemy na zwycięzcę pierwszej i drugiej połowy drużynę Everton
Everton/Remis – typujemy Everton na zwycięzcę pierwszej połowy meczu, w drugiej połowie meczu typujemy remis
itd, itp.
Dokładny wynik

Jest to typowanie dokładnego wyniku meczu.

Ponad/Poniżej (Under/Over)

Zakłady tego typu odnoszą się do ilości goli, rzutów rożnych lub sumy punktów zdobytych w meczu przez obie drużyny lub jedną z drużyn.

Przykład:

Poniżej 2,5 – typujemy, że w meczu suma goli zdobytych przez obie drużyny będzie mniejsza niż 2,5. Nasz zakład wygrywa przy 0,1 lub 2 golach strzelonych przez zawodników którejkolwiek z drużyn.

Powyżej 62 – zakładając, że typujemy koszykówkę, obstawiamy, że jedna z drużyn (lub obie – zależy od zakładu), zdobędą powyżej 62 punktów.
Pierwszy/ostatni strzelec gola

W zakładzie tym, typuje się strzelca pierwszego lub ostatniego gola w meczu, bez względu na drużynę. Są to dwa autonomiczne zakłady, więc musisz określić, czy jest to zakład na pierwszego, czy ostatniego strzelca.
Pierwsze przyłożenie

Zakład ten zawierany jest na mecze Rugby. W zakładzie tym, typujesz zawodnika, który wykona pierwsze przyłożenie.
Head to Head (Kto lepszy)

Zakład ten jest zakładem na wytypowanie lepszego z dwóch uczestników zawodów lub turnieju, na podstawie końcowych rezultatów. Np. w skokach narciarskich, golfie lub innych dyscyplinach sportowych.
W której połowie więcej goli

Typujemy w której połowie spotkania padnie więcej goli. Do wyboru mamy trzy opcje: w pierwszej połowie, w drugiej połowie, lub w obu połowach będzie tyle samo bramek.
Remis – bez zakładu

Typujemy wygraną drużyny wymienionej jako pierwsza, lub wygraną drużyny wymienionej jako druga. Gdy mecz zakończy się remisem, dostajemy zwrot stawki.
Czas pierszego gola

Zakład ten polega na określeniu w jakim przedziale czasowym padnie pierwsza bramka.Mamy do wyboru powiedzmy 1-10, co oznacza, że zakładamy się o to, czy w pierwszych 10 min. padnie bramka.
Handicap

Zakłady typu handicap wprowadzone zostały, aby wyrównać kursy obu drużyn, zwłaszcza wtedy gdy jedna z drużyn jest mocnym faworytem. W piłce nożnej możemy spotkać się z handicapem typu -1 lub handicapem +1. Pierwszy oznacza, że faworytowi spotkania na początku spotkania odejmujemy jednego gola, natomiast handicap +1 oznacza, że drużynie słabszej do końcowego wyniku dodajemy jednego gola.